CASA DI TUZZA – Pizza Napoletana – raj na ziemi!

CASA DI TUZZA – Pizza Napoletana – raj na ziemi!

Jest w Warszawie wiele przepysznych miejsc na pizzę neapolitańską, mamy kolejne! Duet Tuzza jakiś czas temu otworzył lokal Casa di Tuzza, który ma rozwijać ich markę i zdecydowanie to robi! Zapowiedź nowego lokalu mogliśmy usłyszeć już przy okazji #hot16challenge2 i wersu „I może też ugości was, Casa di Tuzza…”. Nazwę lokalu jest inspirowany włoską klasyką i idealnie gra z tym co spotkamy w lokalu.

Kilka lat temu Ricci i Benito wypuścili kawałek „Włoska robota”, a dziś oddają się prawdziwej włoskiej robocie! Cassa di Tuzza otworzyła się praktycznie kilkanaście dni temu, otwarcie miało miejsce 28 sierpnia. Przechodźmy jednak do najważniejszego, czyli pizzy. W menu znajdziemy kilka propozycji od dość klasycznej „Włoskiej roboty”, po ciekawe kompozycje z ziemniakami „Blobale”, czy wiśniową konfiturą. „Denaro”.

CASA DI TUZZA - Pizza Napoletana - raj na ziemi!

Benito w jednym z wywiadów tak dookreślał koncept miejsca i jego wyróżniki:

„Naszą pizzę wyróżnia to, że używamy tylko najlepszych składników bez kompromisów, a drugiego takiego menu nie znajdziecie w całej Polsce. Żeby nie być gołosłownym – do wyboru macie np. pizzę z szynką prosciutto, san daniele, rukolą i parmezanem, ale zamiast świeżych pomidorków cherry postawiliśmy na świeże jeżyny. W menu znajdziecie też pizzę „polsko-włoską”, czyli z białą kiełbasą, ziemniakami z rozmarynem i wędzonym serem. Pozycja jesienna to natomiast pizza na kremie z dyni (zamiast sosu pomidorowego) z kozim serem, orzechami, miodem i szpinakiem„

CASA DI TUZZA - Pizza Napoletana - raj na ziemi!

Karta jest bardzo krótka, jednak jakość tego co Ci panowie dają nam do szamki jest powalająca. Świetne, lekkie ciasto,  bardzo dobrej jakości dodatki i ciekawe kompozycje smaków, które łączą się w neapolitańskie cudo na Senatorskiej. Jeśli lubicie pizzę w tym stylu koniecznie musicie tego spróbować! Ja byłem zachwycony, dawno nie jadłem tak dobrej pizzy. Moim zdaniem to bardzo mocny kandydat do rywalizacji z Ciao Tutti i Mąką i Wodą, które do tej pory uważałem za bez konkurencyjne w Wawie. Casa di Tuzza to domowe, bardzo małe (w środku mamy dwa stoliki i kilka miejsc „przy barze”) , ale mega pyszne miejsce. Jedyny minus to drewniane sztuce, które minimalnie utrudniają sprawę krojenia pizzy, jednak kto by się tym przejmował mając pod ręką takie cuda jak poniżej.

Wrażenie robi ilość  i jakość opinii na Google w tak krótkim czasie – 150 opinii, wszystkie na 5 gwiazdek, większość ze zdjęciami. WOW! Poniżej menu:

CASA DI TUZZA - Pizza Napoletana - raj na ziemi!

Adres: Senatorska 28, 00-096 Warszawa

Godziny otwarcia: 13:00–22:00 każdego dnia!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *