Ćwierfunciak – Muranowskie burgery!

Ćwierfunciak – Muranowskie burgery!

Muranowskie burgery!

Szukacie pysznych burgerów na Muranowie? Chcecie zjeść dobrze, obficie i tłusto? Ćwierćfunciak czeka! To miła i przyjacielska burgerownia tuż obok stadionu Polonii przy ulicy Andersa 30. Lokal jest dość mały, na całe szczęście w lecie możemy skorzystać z przyjemnego ogródka, który zapewni nam miłą miejską atmosferę. Ćwierćfunciak proponuje kilkanaście burgerowych propozycji, a każdy znajdzie coś dla siebie. Na tradycjonalistów czeka „Klasyczny Burger”, dla nieco bardziej ciekawskich kucharz przygotuje coś z nieszablonowych propozycji np. „Ajvar Burger” czy „Giuseppe Burger”. Ja szczególnie polecam „Madziar Burger”, który idealnie łączy smak ostro-słodkich powideł śliwkowych z wołowiną.

Ćwierfunciak - Muranowskie burgery!

Ostatnia wizyta
Podczas ostatniej wizyty w Ćwierćfunciaku skusiłem się na bardziej klasyczną propozycję. Wybrałem „Burger Cadillac”, składającego się z 200 gram. wołowiny, podwójnego sera mimolette, podwójnego bekonu, pomidora, sałaty lodowej i pikli. Słuchajcie! Było pycha! Wysmażenia mięsa było idealne, bułka delikatna wewnątrz i dobrze przypieczona, nic się nie rozwalało, a podwójny bekon i ser przyjemnie podkreślały smak burgera. Niestety, muszę dać Ćwierćfunciakowi całkiem spory minus, jakość mięsa była dużo gorsza niż wcześniej (kiedyś byłem stałym klientem). Czytając opinię na Facebooku dowiedziałem się, że lokal zmienił dostawcę mięsa. Mięso jest obecnie nieco bardziej tłuste i mniej soczyste, wciąż jednak niezłe i godne polecenia!

 

Ćwierfunciak - Muranowskie burgery!

 

Napoje i alkohole

Przy Andersa 30 znajdziemy szeroki wybór piw kratowych, możemy wybrać piwa od Doctora Brew, browaru Waszczukowe czy z browaru Pinta. Podczas ostatniej wizyty piłem Figlarną Bożenę, czyli IPA z wyraźnym aromatem cytrusowym oraz nutą gruszki. Nie zawiodłem się, lekkie, dające orzeźwienie i ciągle kuszące do wypicia kolejnego.

 

Ćwierfunciak - Muranowskie burgery!

Mieszkając 4 lata na Żoliborzu wielokrotnie korzystałem z usług Ćwierćfunciaka, zachwycałem się wtedy dobrą jakością wołowiny i tymi wspaniałym pieczonym ziemniaczkami z sosem koperkowym <3. Były i są naprawdę przepyszne te kartofle.

Podsumowując, obecnie Ćwierćfunciaka oceniam nieco gorzej niż wcześniej, jednak wciąż jest to miejsce godne polecenia, z przyzwoitym jedzeniem, ciekawym pomysłem i świetną miejską atmosferą.

 

Ćwierfunciak - Muranowskie burgery!

Plusy:

+ pieczone ziemniaki z sosem koperkowym

+ szeroki wybór

+ atmosfera

 

Minusy:

– gorsza jakość mięsa niż wcześniej

– za mało pieczonych ziemniaków 😛

– toaleta 

 

Menu lokalu:

Ćwierfunciak - Muranowskie burgery!

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych oraz z Facebooka Ćwierćfunciaka!1 thought on “Ćwierfunciak – Muranowskie burgery!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *