Nowe miejsca – Taka Tajka

Nowe miejsca – Taka Tajka

Dziś w nieco innym formacie. Chciałbym Wam polecić nowe miejsce na warszawskiej mapie gastronomicznej. Jest nim Taka Tajka, która powstała niecały tydzień temu na Mokotowie, tuż przy metrze Pole Mokotowskie. Mieszkańcy tej okolicy długo oczekiwali na debiut kuchni tajskiej pod adresem przy Rakowieckiej 39A. Doczekali się i na dziś nie mogą być zawiedzeni.

Nowe miejsca - Taka Tajka

Moje odwiedziny w Taka Tajka były niecodzienne. Miała być to jedynie krótka wizyta na Tom Kha (w dodatku na wynos). Czasem jednak musisz znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, tak było w tym wypadku. Wraz z moją dziewczyną trafiliśmy na sesję zdjęciową, która ma prezentować wspaniałości tego miejsca. Jak się okazało oznaczało to możliwość spróbowania większości pozycji z menu. Przemiły gospodarz lokalu Andrzej wręczył nam widelce i wręcz kazał próbować kolejnych dań, opowiadając przy tym o wartościach, które będzie wyznawać Taka Tajka.

Taka Tajka ma być miejscem autentycznym, które będzie w stanie przenieść spragnionego tajskich smaków warszawiaka na ulicę Bangkoku. Pierwsza wizyta w tym miejscu napawa wielkim optymizmem i chęcią by wracać. Ten adres na pewno odwiedzimy jeszcze kilka razy by opowiedzieć Wam o tym czy nasze pierwsze wrażenia nie były mylne. Odwiedzajcie to miejsce i dawajcie znać jak było.

Foto : Taka Tajka2 thoughts on “Nowe miejsca – Taka Tajka”

  • Wpadłem do zupełnie pustej restauracji na coś pysznego i zamówiłem kary z wieprzowiną. Wieprzowina miała być delikatna ale nie była. Danie było przesolone i koszmarnie tłuste. Na mój komentarz osoba podająca oburzyła się i stwierdziła że ich goście są zawsze bardzo zadowoleni. Powiedziała że widocznie kuchnia tajska nie jest w moim guście. Nieprawda, jestem wielbicielem kuchni tajskiej i jest w Warszawie (i nie tylko w Warszawie) kilka miejsc gdzie z przyjemnością jadłem potrawy z tego kraju. Zastanawiam się dlaczego w takim razie w Takiej Tajce jest tak pusto, nie ma żywej duszy? Ciekaw jestem jak długo ta restauracja przetrwa na Mokotowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *