Gdzie pojechać na jesienny wyjazd? Dwa piękne miejsca, które Cię zachwycą!

Gdzie pojechać na jesienny wyjazd? Dwa piękne miejsca, które Cię zachwycą!

Warmińska Winnica – Skajboty

Niebanalne i malowniczo położone miejsce, w którym możesz oderwać się od rzeczywistości. Cały teren to aż 5 hektarów. Do dyspozycji gości są dwa domki typu bungalow, duży dom tuż przy jeziorze, mogący zmieścić do 12 osób, a także pokoje do wynajęcia w części głównej. Domki położone są nad niewielkim jeziorem, po którym możemy popływać kajakiem czy łodzią. Warmińska Winnica to ładny kompleks utrzymany w wiejskim nastroju, które w pełni zaadaptowany jest do potrzeb przyjezdnych. Atrakcję dodatkowe, które proponuje kompleks to:  minigolf – czeka na nas dość duży teren i pełne zestaw kijów, piłek etc., łowienie ryb – większość pobliskich stawów jest rybnych. Za dodatkową opłatą możemy skorzystać z mini spa i ruskiej bani. Warmińska winnica to idealne miejsce dla osób, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i naładować akumulatory. Oaza ciszy i spokoju, w sercu pięknej okolicy nasyconej tajemniczymi widokami i cudowną atmosferą. Wyprawa na Warmię to bliskość natury i chwila wytchnienia dla naszej duszy. U gospodarza możemy się posilić oraz zakupić naprawdę dobrej jakości nalewki i wina z miejscowej winnicy.

Facebook i Strona Internetowa

Pensjonat Kazimierski – Kazimierz Dolny

Kazimierza Dolnego nie trzeba przedstawiać, to przecież jedna z najpopularniejszych wczasowych miejscowości na wschodzi Polski. Miejsce przyciąga zarówno artystyczna bohemę, jak i tłumy zwykłych turystów. Niemal w środku miasta mieści się Pensjonat Kazimierski, który wyróżnia się połączeniem nowoczesności z klasycznym miejskim stylem, który idealnie wkomponowuje się w klimat miasteczka. Kazimierz ma w sobie aurę tajemniczości i artystycznej ucieczki od rzeczywistości. Najpiękniejszy jest rano, gdy wszyscy jeszcze spiją, a wiatr unosi uliczkami historyczną pieśń o okolicy. Jeśli zastanawiacie się nad wyprawą do Kazimierza, warto spać w komfortowym, relaksującym i ciepłym miejscu. Pensjonat Kazimierski spełnia wszystkie te warunki! Pokoje są przytulne i przygotowane z dbałością o szczegóły, które mają łączyć komfort z nowoczesnością. Do dyspozycji mamy SPA, a w hotelu działa dobrze rokująca restauracja, gdzie zjemy pyszne i ciekawie przygotowane dania. Jeśli będziecie w Kazimierzu, koniecznie zrealizujcie te 5 rzeczy!

  1. Wejdź na zamek oraz basztę. Ruiny zamku z XIV-XVI, który miał pełnić funkcję obronną są często oblegane przez turystów, warto wybrać czas, gdy będzie ich nieco mniej. Tak jak cały Kazimierz, zamek również skrywa swoją tajemnicę/legendę – podobno z Kazimierskiego zamku wybudowano specjalny tunel prowadzących do Bochotnicy. Tunelem miał przechadzać się Kazimierz Wielki, który zbiegał do swojegj kochanki Esterki.
  2. Wejdź na Górę Trzech Krzyży – To jedno z obowiązkowych miejsc podczas zwiedzanie Kazimierza Dolnego. To wspaniały punkt widokowym, z którego widać piękną panoramę miasta oraz dolinę Wisły. Dostaniemy się tam za niewielką opłatą, wspinając się po kamiennych schodach. Wędrówka nie jest łatwa, ale warta tych widoków.
  3. Idź na herbatę do Dziwisza – to miejsce kultowe, znajdziecie tu mnóstwo ciekawe stare meble, dekoracje i obrazy. Atmosfera tego miejsca sprawie, że cofamy się kilkanaście lat wstecz. Wybór herbat jest równie ciekawy, a ciasta pyszne.
  4. Pojedź do Mięćmierza/Wzgórze Albrechtówka – Ta stara osada flisacka, ta naprawdę mała mieścina to pewnego rodzaju fenomen. Zwiedzając bądź uważny i szukaj zabytkowych, drewnianych domów. Największym atutem tego miejsca jest panorama na okolice Kazimierza jeśli pojedziesz „Albrechtówkę” twoim oczom ukaże się cudowna panoram. Z jednej strony zobaczysz Kazimierz Dolny, z drugiej zamek w Janowcu a z trzeciej – stary, drewniany wiatrak z Mięćmierza.
  5. Idź na spacer po wąwozach – wybierz się na wycieczkę do któregoś z kazimierskich wąwozów. Najsłynniejszym jest oczywiście Korzeniowy Dół, gdzie pozbawione podpory korzenie próbując utrzymać drzewa – tworzą niesamowity krajobraz.

Facebook i Strona internetowaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *