Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022

Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022

Muszę się Wam do czegoś przyznać- jestem uzależniony! Uzależniony od kawy. Bez tego wspaniałego naparu nie jestem w stanie funkcjonować, a małą filiżankę dobrej kawy cenie jak mało co. Kilka dni temu usłyszałem, że jestem szczęśliwy tylko wtedy kiedy mam w ręku kawę. Wywołało to we mnie oburzenie, ale po chwili zastanowienia… . Jako wielki fan małej czarnej i kawiarnianego stylu życia, od zawsze marzyłem o posiadaniu miejsca, które będzie „moje”, kawiarni, która będzie dla mnie czymś więcej niż tylko miejscem spotkań. Długo takiego miejsca nie miałem, poszukiwania trwały i trwały. Całe szczęście już nie muszę szukać – znalazłem! Zastanawiacie się, gdzie jest najlepsze miejsce na kawę w stolicy? Gdzie posmakujcie idealnego zestawienia goryczy i mocy? To zdecydowanie „Forum” na Elektoralnej!

Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022


Gdzie na kawę w Warszawie?

Miejsc z pyszną kawą na mapie Warszawy jest całkiem dużo. Jest przecież Relax w Centrum, tuż obok Czytelnia, czy Relaks na Mokotowie i wiele, wiele innych. Forum to jednak miejsce inne, niemal utopijne, trochę bajkowe, a trochę realne. Wchodzisz i wiesz, że ludzie po drugiej stronie powiedzą Ci o kawie wszystko o co tylko zapytasz, a przede wszystkim zaparzą Ci pyszny, piękny, aromatyczny napój, który da Ci chwilę szczęścia. Forum to zdecydowanie więcej niż kawiarnia. To miejsce, gdzie możesz spędzić cały dzień, nie orientując się, że właśnie minął. Za to pokochałem to miejsce – za chwilę wytchnienia.

Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022


Forum – Raj kawosza

Forum odkryłem przypadkowo, szukałem kiedyś miejsca na śniadanie blisko swojego domu. Stwierdziłem, że poszukam czegoś całkiem nowego, świeżego i niezbyt popularnego. Był rok 2018 – Zima (chyba grudzień). Trafiłem właśnie na Forum, jednak wizyta się nie powiodła, nie dotarłem. Kilka tygodni później zachęcony wspomnieniem o Forum, wybrałem się tam na szybką kawę i zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Kawiarnia zaprasza do siebie małym, klimatycznym, fioletowy neonem, a na wejściu wita nas drewniany bar i kilka stolików z efektem lastriko. Wchodzimy dalej, a tam cud – piękna welurowa sofa po prawej, na środku dwa wspaniałe wiklinowe fotele i te klimatyczne okna!

Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022


Jaką kawę pić?

Kawa w tym miejscu jest absolutnie najlepszą i najmocniejszą, jaką w swoim życiu piłem. W Forum możemy spróbować małej czarnej o zróżnicowanych profilach smakowych. Każdego dnia mamy do wyboru kawę z trzech rodzajów ziaren, które pochodzą między innymi z palarni Coffelab, La Cabra, Five Elephant i dobierane są sezonowo. Na stronie czytamy „Nasza kawiarnia jest częścią Klubu Komediowego w Warszawie. Proponujemy sezonowe menu, zaparzając i serwując kawy z najlepszych europejskich palarni. Każdego tygodnia możesz spróbować innych kaw typu 'single origin’ z tegorocznych zbiorów i świeżo wypalonych. Wszystkie kawy, które serwujemy są dostępne w sprzedaży również w paczkach, wraz ze sprzętem i naszymi wskazówkami jak je najlepiej zaparzyć. Zapraszamy serdecznie do nas abyś spróbował naszych kaw, herbat i wypieków!”

Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022


Co zamówić?

Jeśli będziecie w Forum pierwszy raz, koniecznie zamówcie deskę espresso, która składa się z trzech małych, aromatycznych i piekielnie mocnych filiżanek czarnego naparu. W ten sposób poznacie różnorodność kaw proponowanych w danym tygodniu. Jeśli nie macie ochoty na tak duża dawkę energii, możecie skusić się na letnie tonic espresso, które również jest pyszne i fantastycznie ożywia. Do pysznych naparów warto skusić się na słodkości. Spróbujcie mazarynek, czyli szwedzkich babeczek migdałowych lub puszystego sernika, w zestawieniu z kawą nie mają sobie równych. Idealny początek dnia lub jego zwieńczenie.

Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022


Co jeszcze?

W Forum możemy również napić się Cold Brew czy Tonic Cold Brew. Jeśli nie będziecie mieć ochoty na kawę warto skusić się na wspaniałą Kombuchę. Kawa na deser? No jasne – warto zamówić affogato lub kawowe lody. Wszystko trzyma poziom. Na Elektoralnej poczujecie się jak u siebie, bez spinki, a wszystko to dzięki ludziom, którzy tworzą ten lokal. Bariści zawsze pomogą w wyborze, chwilę pogadają i doradzą niezdecydowanym. Wystawiam Forum laurkę! W pełni zasłużoną laurkę. Polecam, polecam, polecam!

Macie już plany na weekend? Może wycieczka do Lublina? Chętnie Was oprowadzę.5 thoughts on “Najlepsza kawa w Warszawie! Gdzie pójść na kawę w stolicy? Aktualizacja 2022”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *