WRACAJĄ – Powroty fantastycznych lokacji

WRACAJĄ – Powroty fantastycznych lokacji

Na warszawską mapę gastronomiczną wracają dwa świetne adresy. Już niedługo będziecie mogli odwiedzić Nocny Market oraz Prochownię Żoliborz (w jej oryginalnym wydaniu). O ile powrót działalności street foodwego targu na Kolejowej był raczej pewny, to comeback kawiarni w Parku Żeromskiego jest piękną niespodzianką.

Prochownia Żoliborz

Kilka miesięcy temu na bazie konkursu Prochownia w „starej” wersji przestała istnieć. Blisko 10 letnią tradycję zakończył niejasny konkurs na wynajem budynku. W jego wyniku przestrzeń trafiła w zdecydowanie nieodpowiednie ręce. Na skutego czego miejsce straciło swój kulturalny charakter, a dodatkowo najemca przestał płacić czynsz. Fantastyczna lokacja na Żoliborzu umierała. Na szczęście środowisko wykazało się aktywnością i mocno walczyło o powrót Procho. Po wielu miesiącach udało się dojść do porozumienia i Prochownia wraca! Straszna historia zakończona sukcesem, wielkie gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w tę reaktywację. Na swoim FB kawiarnia informuje:

 WRACAJĄ - Powroty fantastycznych lokacji Foto: Piotr W. Bartoszek [FB Prochownia Żoliborz]

Wszystkie formalności zapewne zakończą się na początku czerwca, a wtedy będziemy mogli zacząć się urządzać – dajcie nam trochę czasu. Musimy dogadać wszystkie sprawy potrzebne do otworzenia działalności, odbudować zespół, zrobić remont, zdobyć niezbędne pozwolenia i przygotować program kulturalny i rekreacyjny. Łatwo nie będzie, ale już nie możemy się doczekać!  A wtedy… wjeżdżamy z leżakami i wydarzeniami!!!!!! Po tym naprawdę trudnym półtora roku zawirowań, marzymy już o wspólnej kawce na trawce, kinie pod chmurką, wesołym zamieszaniu i weekendowej tabace, pieskach w parku, a przede wszystkim – żeby w końcu zobaczyć WAS!!!!!!

Więcej informacji o powrocie Prochowni znajdziecie tutaj

Nocny Market

Po okresie zimowym wraca również Nocny Market. Jeden z największych streetfoodowy targów w Polsce, który znajdziecie na peronach dawnego Dworca Głównego. Na kolejowej poczujecie berliński sznyt, z nutą pekińskich marketów. To w połączenie z pysznym i różnorodnym jedzeniem tworzy komfortową przestrzeń, w której posmakujesz kuchni z całego świata. Wieczór na Kolejowej zawsze mija zbyt szybko.

Na spotkanie z Nocnym możecie liczyć już w zbliżający się weekend. Targ startuje już 5 maja (piątek) o godzinie 17:00. Nie znamy jeszcze wszystkich wystawców, ale na Głównym w ten weekend znajdziecie na pewno:

  • Onigiri Bento

  • Bydło i Powidło

  • Belly Spot

  • Oh My Ramen

  • Włoski Strajk

  • Roller Toaster Food Truck

  • Pakczoj

Nocny reklamuje swój powrót tak:

Spodziewajcie się najciekawszych spotkań, tylko dobrych powrotów, ekscytujących debiutów i jeszcze kilku niezłych niespodzianek, a to wszystko niezmiennie pod ulubionym warszawskim adresem – Towarowa 3. Jak zawsze przyszykowaliśmy dla Was hojnie zaopatrzone w ulubione alko bary, w tym powiększoną strefę wine barową  muzykę, do której nóżka sama tupie  wytęskniony vibe , a do pełni szczęścia brakuje już tylko Was – to za Wami tęskniliśmy najnajnaj

Wydarzenie znajdziecie tutajDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *